Křečové žíly – příčina, léčba a odstranění varixů

Křečové žíly jsou rozšířené a viditelně vystupující žilky, neboli varixy. Nejčastěji se vyskytují na lýtkách nohou, které jsou následně špatně prokrvovány a dochází jejich otékání. Někdy se můžeme potýkat také s křečovými žílami na konečníku, čímž vznikají hemeroidy. K léčbě jsou využívány přípravky, které se podávají po dobu několika týdnů (až do úplného vymizení křečových žil), ale pomáhá také konzumace bílé hmoty z vnitřní strany kůry citrusových plodů, která se doporučuje na jíst denně po dobu tří týdnů.Duševní příčiny

Pokud člověk setrvává v tíživé duševní situaci, kdy na řešení již rezignoval, tak tím více se roztahují jeho žíly. Takto postiženy jsou především nohy. Často se také setkáme s tvrzením, že křečové žíly vznikají dědičně. S tím souvisí právě duševní příčina, kdy člověk trpí vznikem křečových žil, protože je často přetěžovaný a unavený.

Energetické příčiny

Z hlediska energetické roviny, dochází u člověka trpícího křečovými žílami naopak ke stagnaci energie v dolních končetinách a v oblasti břicha. Dochází k velké energetické nerovnováze v orgánu sleziny. Takový stav lze upravit harmonizací energií v těle.

Homeopatické léky na křečové žíly:

Křečové žíly na noze

AESCULUS 9C – lék, který využijeme, pokud jsou žíly rozšířené a dochází k otékání nohou při delším stání či sezení.

ARNICA MONTANA 9C – najde využití v případě zarudlých, ucpaných a bolavých křečových žil. Takový člověk často trpí vysokým krevním tlakem, a poruchami prokrvení. Tento preparát je využíván také jako pooperační lék, protože napomáhá hojení varixů.

BELLIS PERENNIS 9C – používá se na bolestivé křečové žíly, kdy se v jejich okolí vytváří podlitiny. Pokud cítíte bolest při chůzi a na nohách máte viditelné hematomy.

CALCIUM FLUORATUM D12 – pokud jsou křečové žíly viditelné a dochází k otékání nohou za horkého počasí. Při častém pocitu pálení chodidel a těžkých nohou.

CARBO VEGETABILIS 9C – pomáhá při zánětu křečových žil, kdy je pokožka silně zarudlá.HAMAMELIS 9CH – pomáhá při zánětu žil. Při bolesti nohou u fyzické zátěže, či v těhotenství. Žíly jsou tmavomodré a vystouplé. Dochází ke zvýšenému riziku trombózy, na což je třeba dávat si pozor.

LACHESIS D12 – při oslabení žil se sklonem k zánětům. Žíly jsou namodralé, tmavě modré nebo tmavě červené. Časté jsou i záněty žil. Ke zlepšení dochází po přiložení studených obkladů.

RUTA GRAVEOLENS 9C – je vhodný v situaci, kdy jsou křečové žíly na dotek velmi citlivé. Žíly jsou fialové, a pokožka v okolí varixů je načervenalá.

2 bylinné čaje proti křečovým žílám:

  1. 1 díl řebříčku, 1 díl slézu, 1 díl pampelišky
  2. 1 díl majoránky, 1 díl bazalky, 1 díl máty peprné

5 gramů čajové směsi  přelijeme půl litrem vroucí vody a 4 minuty necháme čaj louhovat. Pak ho nalijeme do termosky a po doušcích popíjíme celý den, nejpozději však 2 hodiny před spaním.

Oleje proti křečovým žilám:

Olej připravíme smícháním 2 lžic olivového, mandlového či lněného oleje a několika kapek esenciálního oleje. Varixy natíráme tímto olejem směrem od chodidla vzhůru. Poté nohu zabalíme na 20 minut do potravinářské fólie.

Obklady na křečové žíly:

Na bolestivé místo nohy položíme ve třech vrstvách listy promačkaného hlávkového zelí. Nohu zavážeme a necháme obklad působit cca 5 hodin. Rychlejší úlevy dosáhnete obkladem z kokošky pastuší tobolky, ale můžete využít také blahodárných účinků obkladu z měkkého tvarohu.

Vitamíny:

Vitamíny A, C, D a E je nutné doplnit ve formě přírodní, nebo doplňkem stravy. Pomoci může například pohanka, kterou je nutné konzumovat alespoň 2x týdně po dobu 1 roku.

Cvičení:

V neposlední řadě zmíníme cvičení. Máme-li sedavé zaměstnání, je vhodné několikrát za den zvednout paty nahoru. Vynikající cvik je i šlapání vody. V nádobě s vodou sahající alespoň pod kolena, šlapeme vodu přibližně 3 minuty. Také správná životospráva, redukce váhy, pohybová aktivita a absence nikotinu je při léčbě varixů nezbytností.Diskuze: Podělte se o své osobní zkušenosti

Your email address will not be published. Required fields are marked *