Jak vyléčit kašel

S kašlem se jednou za čas setkává každý z nás. Ve své podstatě je jeho příčinou podráždění dýchacích cest. Toto podráždění průdušek vede k tvorbě hlenů, ale může nakonec skončit až exudativním zánětem. Obecně bychom mohli kašel rozdělit na následující kategorie: suchý kašel, kašel záchvatovitý, dále vlhký kašel a nebo dusivý.Kašel je většinou jedním z projevů prochladnutí. Nejdříve je suchý, ale později se dostavuje expektorace. Nutné je si ale uvědomit, že kašel může být i projevem závažného onemocnění, například takového, které je spojené s respiračními obtížemi. Proto trpíte-li chronickým kašlem vyhledejte pomoc lékaře. Pokud se u vás kašel objeví, vězte, že to klasický projev organismu po nedoléčeném onemocnění.

 

Suchý kašel u dětí

Když jsme dospělí, s takovými situacemi si zpravidla pomocí léků poradíme, je ale stejný postup vhodný i u dětí? Ve své podstatě ano. Suchý kašel je třeba nejdříve utlumit léky. Důležité je dítěti často podávat tekutiny a to v malých dávkách. Nejlepší je lipový čaj nebo speciální plicní směsi. Oblíbený je také klasický Priessnitzův obklad na krk. Nápomocné je i časté a krátké větrání pokoje a zvlhčování vzduchu v místnosti. Dbejte především o průchodnost nosu dítěte (hlavně na noc je nutné nos vyčistit a použít nosní kapky, protože po nich se nosní sliznice zklidní).

Vlhký kašel u dětí

I v případě vlhkého kašle je nutné podávat dostatek tekutin. Oproti suchému kašli, v této situaci je zvlhčování vzduchu v místnosti nutné stále. Vhodné je podávat léky, které zajistí dítěti snadnější odkašlání (Mucosolvan, Bromhexin, nebo různé bylinné sirupy). Tento typ kašle většinou odezní během jednoho týdne. Ovšem, pokud se tak nestane, neotálejte s vyšetřením u dětského lékaře.

Homeopatické léky na léčbu kašle:

Antimonium tataricum – při chrčivém kašli

Acinitum – je vhodný na suchý kašel

Bryonia – je homeopatický lék určený na těžký a suchý kašelSpongia – lék určený pro pacienty trpící suchým a chraplavým kašlem

Drosera – pomůže v boji proti suchému sípavému kašli

Kali bichromicum – lék, určený při vykašlávání hustého a nažloutlého hlenu

Pulsatilla –lék na suchý kašel

Ferrum phosphoricum – pokud vás při kašli obtěžuje i krvácení z nosu

Ipecacuanha – je vhodný pro pacienty, kteří bojují s kašlem a nevolností se zvracením

Rumex – podávaný při lechtání v hrdle a na plicích

Rhus toxicodendron – na kašel který budí ze spaní

 

 Diskuze: Podělte se o své osobní zkušenosti

Your email address will not be published. Required fields are marked *